Piaseczyńska Karta Mieszkańca

Z projektów ogólnogminnych dotyczących nas wszystkich, które zostały w ostatnim czasie wprowadzone w naszej gminie wymienię kilka najważniejszych moim zdaniem. Jednym z nich jest z pewnością piaseczyńska Karta Mieszkańca.

piaseczyńska Karta Mieszkańca

Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oferuje darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach L, których organizatorem jest gmina Piaseczno. Programem są objęte następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd przysługuje na całej trasie danej linii, także poza granicami gminy Piaseczno.

Są też rabaty oferowane przez partnerów prywatnych. Na razie zgłosiło się kilkanaście firm z różnych branż, ale wkrótce przybędzie ich dużo więcej, gdyż zainteresowanie programem wśród firm prywatnych jest spore. Oferta ulg i rabatów, do których upoważnia karta, powinna przekonać osoby niezdecydowane do rozliczania się w naszej gminie oraz dać pewne przywileje tym, którzy od lat płacą swój podatek w Piasecznie.

Karta dostępna jest dla mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W przypadku osób niezameldowanych na pobyt stały na terenie naszej gminy do ubiegania się o kartę konieczne jest okazanie pierwszej strony zeznania PIT z widocznym adresem zamieszkania na terenie gminy Piaseczno.

Strona internetowa karty: karta.piaseczno.eu