Windy przy PKP Piaseczno

Na dworcu PKP w Piasecznie wciąż nie można używać zjeżdżających na perony wind, mimo że ich budowa została zakończona niemal rok temu. Coraz bardziej zniecierpliwieni są tym podróżni, zwłaszcza osoby starsze i poruszające się na wózkach.

winda przy PKP Piaseczno

Seniorzy, matki z wózkami i niepełnosprawni każdego dnia smutno patrzą w kierunku wind, które w ubiegłym roku zostały zamontowane na dworcu PKP w Piasecznie i do tej pory są nieczynne.

– Chętnie bym z nich korzystał, bo bolą mnie kolana i lekarz zabronił mi chodzić po schodach – skarżył się w marcu pan Zbigniew (70 l.). Dwa przeszklone szyby z zamontowanymi w nich dźwigami dumnie górują nad budynkiem dworca i prowadzącą na drugą stronę torowiska kładką. Dlaczego jednak windy do tej pory nie działają? Pół roku temu PKP PLK informowało, że ich uruchomienie planowane jest po uzupełnieniu przez wykonawcę dokumentów w nadzorze budowlanym i przeprowadzeniu kontroli. Minęło jednak pół roku i nic.

Temat wind poruszyła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Katarzyna Wypych. – To skandal – podsumowała krótko radna. 

Raz jeszcze poprosiliśmy o wyjaśnienia PKP PLK. – Wykonawca kończy prace przy budowie odwodnienia na stacji w Piasecznie. Ukończenie tego etapu inwestycji umożliwi złożenie dokumentów do nadzoru budowlanego i uruchomienie wind – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. – Mobilizujemy wykonawcę, aby uruchomić dźwigi na przełomie września i października.

źródło: https://piasecznonews.pl/dworzec-nadal-bez-wind-podrozni-to-skandal/