Przetarg na odbiór odpadów w części unieważniony

Przetarg w części I, III i IV został unieważniony z powodu bardzo wysokich cen oferowanych przez potencjalnych wykonawców. Rozstrzygnięty został tylko w części II.

Obecne umowy z wykonawcami wybranymi na podstawie postępowania w trybie negocjacji bez ogłoszenia zakończą się z dniem 31 marca 2019 r. – W związku z tym, że ponowne ogłoszenie przetargu, sprawdzenie ofert i wybór wykonawców nie będzie możliwy do końca marca, konieczne będzie przedłużenie obecnych umów – wyjaśnia burmistrz Daniel Putkiewicz

Rozstrzygnięcie przetargu na drugą część zamówienia uzasadnione zostało z jednej strony brakiem innych ofert innych wykonawców a także ceną oferty nie odbiegającą znacznie od wartości umowy realizowanej w chwili obecnej. Umowa na wywóz odpadów z sektora II (Chyliczki, Chylice, Jastrzębie, Siedliska, Żabieniec, Wólka Kozodawska, Jazgarzew, Bogatki, Łbiska, Grochowa-Pęchery, Jesówka, Zalesie Górne, Chojnów, Pilawa i Orzeszyn) zostanie podpisana, dopiero po podjęciu przez Radę Miasta uchwały budżetowej gwarantującej środki na jej realizację.

źródło: piaseczno.eu