Podsumowanie akcji Zima w mieście w placówkach oświatowych

Jak co roku Gmina Piaseczno przygotowała ofertę na aktywne spędzenie zimowych ferii dla dzieci uczęszczających do publicznych szkół podstawowych na naszym terenie.

Podsumowanie akcji Zima w mieście w placówkach oświatowych

Ferie zimowe większości kojarzą się z odpoczynkiem od szkoły. Okazuje się jednak, że są chętni do spędzenia czasu wolnego od nauki właśnie w jej murach.

W tym roku ferie zimowe przypadły na ostatni tydzień stycznia i pierwszy tydzień lutego. W czasie przerwy w zajęciach szkolnych, 10 placówek oświatowych z terenu gminy Piaseczno, zorganizowało dla dzieci pozostających w domach aktywne spędzenie czasu w szkole.
Z akcji skorzystało 860 dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Gmina Piaseczno sfinansowała kadrę wychowawców, która zajmowała się uczestnikami, bilety wstępu na liczne atrakcje, które wybrała każda szkoła, oraz transport w te miejsca, a także materiały plastyczne, potrzebne podczas wielu konkursów czy zajęć. Rodzice ponieśli wyłącznie koszty wyżywienia dziecka podczas tygodniowej przerwy.

Gmina na organizację tegorocznych ferii w szkołach podstawowych przeznaczyła około 125 tys. złotych.

Oprócz zajęć zorganizowanych w mieście Gmina przygotowała także ofertę z programem profilaktycznym dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. 90 uczestników wyjechało w dwóch turnusach do Węgierskiej Górki niedaleko Żywca. Pierwszy wyjazd odbył się w terminie 26 stycznia – 2 lutego, a drugi potrwa od 3 do 10 lutego. Środki wydane na to przedsięwzięcie to 102 960,00 zł.

źródło: piaseczno.eu