Płać podatki w miejscu zamieszkania

Udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Prawie 38% z podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

Płać podatki w miejscu zamieszkania

Pomóżmy rozwijać się naszej gminie

To dzięki podatkom, ale tylko osób rozliczających się w Piasecznie, w tym roku gmina może przeznaczyć ponad 145 mln zł na inwestycje i zadania remontowe.

– Staramy się zachęcać mieszkańców do płacenia podatków nie tylko poprzez akcje informacyjne, ale także kierując dodatkowe usługi i ulgi do tych osób, które wyrobią sobie kartę mieszkańca – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Już dziś, żeby korzystać z programu Warszawa+ czy darmowych linii L, zniżek na basen czy niektórych ofert komercyjnych, należy rozliczać podatek w gminie Piaseczno. Pamiętajmy, że zamożność naszej gminy uzależniona jest od zamożności mieszkańców i ich rzetelności w płaceniu podatków – dodaje burmistrz.

To proste, wystarczy ZAP-3

Dzisiaj przepisy nie wymagają meldunku, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3. W ten sposób wspieramy okolicę, w której mieszkamy, a więc wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość.

źródło: piaseczno.eu