Wyłoniono Dyrektora SP nr 4 w Piasecznie

Od września br. uczniowie rozpoczną naukę w nowo wybudowanym Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie. Wraz z nimi pracę w budynku przy ul. Jana Pawła II 55 rozpocznie wyłoniona w konkursie Dyrektor Wioletta Grochowicz.

Wioletta Grochowicz

Budowa CEM jest największą i najdroższą inwestycją oświatową w historii Piaseczna. W  zespole przedszkolno – szkolnym ulokowanym w budynku współdzielonym z Biblioteką Publiczną przygotowano miejsce dla 850 dzieci. Zarządzanie tak dużą placówką z pewnością stanowić będzie nie małe wyzwanie.

– Pomysłem Pani Wioletty Grochowicz na zarządzanie szkołą jest pełnienie funkcji dyrektora-tutora, który kierownictwo uczyni procesem pobudzania, koordynowania i ukierunkowywania wysiłków uczniów, nauczycieli i rodziców na wspólny cel – wysoki poziom świadczonych usług  – mówi I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska Michalak, odpowiedzialna w gminie Piaseczno za sprawy oświatowe – Pani Wioletta Grochowicz na pierwszym miejscu planowania stawia kreatywność, rozwój i współpracę, wierzę, że sprawdzi się na stanowisku dyrektora tak ważnej i wyczekiwanej placówki – dodaje Wiceburmistrz, nie kryjąc pokładanych w nowo wybranej dyrektor nadziei.

Pani Wioletta  Grochowicz pracę zawodową rozpoczęła 1 września 1994 roku jako nauczycielka języka polskiego. Pracę w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie podjęła w 2004 r. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektora tej placówki, a po reformie oświatowej i likwidacji Gimnazjum funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Może pochwalić się wieloma nagrodami:. Nagrodą Burmistrza Polic za sukcesy dydaktyczne uczniów w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Piaseczna jako Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku”, a także nagrodą „Temu, który odważył się myśleć sercem” przyznaną przez Radę Rodziców.

– Lubię wyznaczać sobie nowe cele i zadania, dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz tworzyć coś co może dawać radość nam wszystkim. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie inspiracją, cieszy mnie  każdy, nawet najmniejszy sukces uczniów i ich nauczycieli – mówi Wioletta Grochowicz, pierwsza Dyrektor w historii nowej placówki.

link do wyniku konkursu

źródło: piaseczno.eu

GRATULUJĘ i ŻYCZĘ POWODZENIA!