Polaqua przekazała Gminie Piaseczno klucze do CEM Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie

Gmina Piaseczno w czerwcu dokonała odbioru robót budowlanych od firmy Polaqua sp. z o.o. a 1 lipca wykonawca oficjalnie przekazał samorządowi klucze do nowego obiektu.

Centrum Edukacyjno-Multimedialne

Centrum Edukacyjno-Multimedialne to największa i najnowocześniejsza inwestycja kubaturowa w historii piaseczyńskiego samorządu, która nie licząc kosztu zakupu działek pochłonęła 52 mln zł. W obiekcie zlokalizowana będzie nowa szkoła podstawowa na 600 uczniów, z największą w mieście areną sportową, oraz duże, dziesięciooddziałowe przedszkole. Część ogólnodostępnego budynku będzie zaś siedzibą Biblioteki Publicznej z funkcjami Multiteki, salami konferencyjnymi i warsztatowymi.

– Obiekt ten stanowił trzon rewitalizacji tej zdegradowanej do tej pory części miasta – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Zagospodarowany dookoła teren szkoły będzie ogólnodostępny. Od strony południowej graniczy on ze zmodernizowanym spacerowym Traktem nad Perełką, zaś od strony wschodniej jest skomunikowany z nowo wybudowaną ul. Żytnią – dodaje burmistrz. W kolejnym etapie realizowana będzie modernizacja pobliskiego targowiska miejskiego, które w dni nie targowe będzie dodatkowym zapleczem parkingowym.

Wciąż jeszcze porządkowany jest teren wokół szkoły. Ogłoszony został przetarg na zagospodarowanie placu przed głównym wejściem do gmachu, gdzie powstaną alejki, zieleń, plac zabaw, oraz siłownia zewnętrzna. Gmina zamierza też zrobić porządek na sąsiedniej działce, gdzie kilka tygodni temu przejęła teren po „Starej Mleczarni”.

2 września uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole, trochę później nastąpi otwarcie Biblioteki, która jeszcze czeka na nowe wyposażenie. Trwa też przetarg na profesjonalny system nagłośnienia i oświetlenia sali sportowo-widowiskowej.

źródło: piaseczno.eu