Inauguracja jadłodzielni w Piasecznie

9 lipca 2019 roku o godz. 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie piaseczyńskiej jadłodzielni, która zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Inauguracja jadłodzielni w Piasecznie

Punktem foodsharingu, zlokalizowanym przy ul. Warszawskiej, zarządza Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zadba o  bezpieczne i higieniczne warunki przechowywania produktów.  Lokal dostępny będzie dla mieszkańców codziennie w godzinach od 7.30 do 18.30.  Pomieszczenie jest zamykane i ogrzewane, dzięki czemu służyć będzie lokalnej społeczności przez cały rok.

Idea jadłodzielni polega na nieodpłatnej wymianie żywności pomiędzy użytkownikami. Dzięki temu jedzenie nie marnuje się.  Każdy może przynieść niewykorzystane przez siebie, zdatne do użytku produkty i umieścić je w ogólnodostępnej, dużej lodówce. Dzięki temu inni będą mogli skorzystać z jedzenia zapobiegając jego zmarnowaniu.

Otwarcie jadłodzieli z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniela Putkiewicza oraz I Zastępcy Burmistrza Hanny Kułakowskiej – Michalak zaplanowano na 9 lipca 2019 r. Zapraszamy o godz. 14.00.  Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/446876339428456/

Regulamin Jadłodzielni