Ferie zimowe na terenie gminy Piaseczno

Gmina Piaseczno przygotowała nieodpłatną ofertę na spędzenie aktywnie zimowych ferii dla blisko 900 dzieci uczęszczających do szkół na naszym terenie. Ofertę zimową do dzieci skierowały także Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury.

Wypoczynek w szkołach

W czasie zimowej przerwy w zajęciach szkolnych 11 placówkach oświatowych z terenu gminy Piaseczno organizuje dla dzieci pozostających w domach aktywne spędzenie czasu w szkole. Udział dzieci w półkoloniach to alternatywa dla rodziców, którzy mają problem z organizacją opieki i zorganizowaniem atrakcji dziecku podczas swojego pobytu w pracy. To świetna okazja dla najmłodszych, którzy chcą spędzą czas z rówieśnikami podczas wyjazdów autokarowych i licznych zajęć odbywających się podczas ferii.

Gmina Piaseczno finansuje wypoczynek w zakresie transportu na wycieczkę, zakupu biletów wstępu, materiałów potrzebnych do wszelakich zajęć plastycznych a także finansuje wynagrodzenia wychowawców i kierownika. Dyrektorzy szkół zadbają o poczęstunek i napoje a także o ciekawe gry i zabawy na świeżym powietrzu lub pod dachem na wypadek złej pogody. Opiekę sprawować będą wychowawcy i kierownicy, czynni nauczyciele z piaseczyńskich szkół. W tym roku „Zima w mieście 2020” odbywać się będzie w dniach od 10 do 14 lutego. Z takiej formy wypoczynku skorzysta niespełna 900 uczniów z gminnych szkół. Gmina Piaseczno na akcję Zima w mieście przeznaczy blisko 145 tys. zł.

Ferie na wyjeździe

Gmina Piaseczno organizuje również kolonie wyjazdowe. W tym roku 45 dzieci z naszej gminy wyjedzie na ferie do Murzasichle obok Zakopanego w terminie od 16 do 23 lutego. Całkowity koszt wyjazdu, który pokrywa Gmina wyniesie 60 750 zł. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodzą z funduszu alkoholowego.

Sportowa Zima

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piaseczne prowadził zaś zapisy na “Sportową Zimę w mieście”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 8-13 lat i realizowana będzie na obiektach sportowych GOSiR w Piasecznie (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–16:00). Uczestnikom zaproponowano dwa terminy: 10–14.02.2020 (I tydzień) oraz 17–21.02.2020 (II tydzień). W ramach Sportowej Zimy na zapisane dzieci czekają liczne zajęcia sportowe: nauka i doskonalenie pływania, jazda na łyżwach, ścianka wspinaczkowa,  zajęcia tematyczne na hali sportowej (karate, akrobatyka, piłka nożna itp.) oraz wyżywienie. Opłata od jednego dziecka wynosi 350 zł. W tym roku w akcji udział weźmie ok. 150 dzieci.

Kulturalna zima

Na dzieci czekają także atrakcje kulturalne podczas zajęć zaplanowanych Przez Centrum Kultury w Piasecznie. Zachęcamy do zapoznania się z bogata ofertą zajęć, które przygotowane zostały przez: Przystanek Kultura, Dział Edukacji Muzycznej, Strefę Kultury, Dział Tradycji oraz placówki terenowe Kluby Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy.

Ferie w CEM

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza do zapoznania się propozycją zajęć i warsztatów organizowanych podczas Ferii zimowych w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. Zapisy prowadzone są osobiście w siedzibie biblioteki w Oddziale dla dzieci i młodzieży ul. Jana Pawła II 55 lub tel.:22 4842147 e-mail: cemdzieci@biblioteka-piaseczno.pl

Więcej informacji: piaseczno.eu