Zamknięcie placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych

Zgodnie z decyzją rządu zakomunikowaną w dniu 11 marca 2020 r. przez Prezesa Rady Ministrów, od 12 do 25 marca zawieszone zostają zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Zamknięciu podlegają również żłobki. W dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi, natomiast od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte dla osób z zewnątrz.

Szczegółowe informacje na stronie wojewody: www.gov.pl

Informacja jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad zdrowym dzieckiem: www.gov.pl

Odwołane wydarzenia sportowe i kulturalne

Na spotkaniu burmistrza z dyrektorami wszystkich jednostek organizacyjnych oraz prezesami miejskich spółek w ślad za postanowieniem Rady Ministrów podjęte zostały decyzje o odwołaniu wszystkich wydarzeń oraz zajęć sportowych i kulturalnych we wszystkich gminnych instytucjach kultury oraz sportu. Zamknięte dla osób z zewnątrz będą Centrum Kultury i jego filie, Biblioteka Publiczna wraz z filiami oraz obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen.

Podobnie jak w przypadku placówek oświatowych zawieszenie działalności tych instytucji zaplanowane zostało do 25 marca.

To nie ferie a kwarantanna

Zwracamy baczną uwagę, że jest to sytuacja wyjątkowa, związana z kwarantanną mającą zapobiec rozprzestrzeniani się koronawirusa, dlatego apelujemy o nie traktowanie tego okresu jak ferii. Prosimy o nie przemieszczanie się bez wyraźnej potrzeby, unikanie zgromadzeń oraz miejsc publicznych, nie organizowanie rodzinnych wyjazdów wypoczynkowych. Wykorzystajmy ten czas właściwie dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Ograniczenia w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

W celu zapobiegania rozpowszechnianiu się koronawirusa, prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Informujemy, że sprawy niecierpiące zwłoki można załatwiać telefonicznie (centrala 22 70 17 500), lub drogą elektroniczną, np. poprzez mail urzad@piaseczno.eu oraz ePUAP. Szczegółowy wykaz telefonów oraz maili na stronie www.bip.piaseczno.eu. Interesanci Urzędu będą obsługiwani przez pracowników Urzędu jedynie w pilnych przypadkach. W związku z tym, że część pracowników może udać się na zwolnienia opiekuńcze informujemy, że terminy załatwiania spraw urzędowych mogą ulec wydłużeniu.

Wprowadzone ograniczenia mają charakter prewencyjny, aby minimalizować rozprzestrzenianie się wirusa.

Będziemy Państwa na bieżąco informować w miarę zmieniającej się sytuacji.

źródło: piaseczno.eu / UMiG Piaseczno

#koronawirus