Apel burmistrza w sprawie przesunięcia daty wyborów prezydenckich

W gminie Piaseczno pełna obsada komisji wyborczych to 430 osób, a dodatkowo około 100 osób pracuje nad samym przygotowaniem wyborów. Z jednej strony nakazujemy ograniczenie aktywności, przez co mieszkańcy mają coraz więcej problemów z codziennymi obowiązkami, z drugiej mamy zachęcać ich do udziału w wyborach i do pracy nad ich przygotowaniem? To absurd!

➡ W normalnej sytuacji koszt przygotowania wyborów w skali gminy to około 250 tys. złotych. Jeżeli mamy zadbać o bezpieczeństwo komisji i głosujących potrzeba więcej środków ochrony, zabezpieczenia, masek, kombinezonów itp. Koszty rosną do kosmicznej kwoty ponad 1 mln złotych. Mamy to robić w sytuacji gdy brakuje sprzętu i podstawowych środków ochrony w szpitalach? To absurd!

➡ Większość naszych lokali wyborczych jest w szkołach i przedszkolach. Jak zapewnić bezpieczeństwo po wpuszczeniu prawie 60 tys. uprawnionych do głosowania? Po wyborach znowu zamknąć i przeprowadzać dezynfekcję? To jest absurdalne i niezrozumiałe.

➡ Coraz więcej osób wycofuje się z deklaracji pracy przy organizacji wyborów, nie wiemy czy uda się skompletować komisje wyborcze.

To nie jest czas na polityczne gierki, to #ZłyCzasnaWybory. Panie Premierze, Panie Ministrze Zdrowia! To najwyższy czas, aby podjąć decyzję i nie narażać zdrowia i życia mieszkańców!