Przywrócenie trasy podstawowej linii 727

ZTM Warszawa na prośbę UMiG Piaseczno przywraca od 3 sierpnia 2020 roku kursowanie linii 727 na starej trasie, aż do Metra Wilanowska w Warszawie.

W związku z licznymi uwagami i wnioskami mieszkańców, gmina Piaseczno zorganizowała spotkanie z udziałem sołtysów z obszaru funkcjonowania tej linii, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz ZTM. Spotkanie miało na celu wyjaśnienie stronom zainteresowanym przesłanek jakimi kierowano się podczas podejmowania decyzji o wakacyjnej zmianie przebiegu trasy linii 727.

Przychylając się do wniosków i argumentów, ZTM na prośbę władz gminy Piaseczno zdecydował o przywróceniu z dniem 3 sierpnia funkcjonowania autobusu na dotychczasowej trasie, czyli aż do pętli przy Metrze Wilanowska w Warszawie.

Przygotowany rozkład jazdy zakłada częstotliwość 40 minut w godzinach szczytu, 60 minut w międzyszczycie oraz wieczorem, natomiast w soboty i święta pozostaje częstotliwość 80 minut. Informacja pojawi się również na stronie internetowej www.wtp.waw.pl oraz od poniedziałku umieszczone będą dodatkowo plakaty informacyjne w autobusach 727.

źródło: UMiG Piaseczno www.piaseczno.eu