Dezynfekcja przedszkoli i szkół na terenie gminy Piaseczno

W związku z przygotowaniami do nowego roku szkolnego zakupione zostały urządzenia i płyny do dezynfekcji pomieszczeń, w których już od września mają pojawić się uczniowie i pracownicy.

Dezynfekcja przedszkoli i szkół na terenie gminy Piaseczno

Elektryczne zamgławiacze zostały przekazane do gminnych przedszkoli i szkół oraz jednostek urzędu, a będą obsługiwane przez pracowników tych jednostek, którzy zostali już przeszkoleni z użytkowania urządzenia. Dezynfekcja metodą zamgławiania będzie stosowana doraźnie i na bieżąco, w miarę potrzeb placówek, poprzez specjalny system, którego 3 dysze wyrzucają środek dezynfekcyjny w postaci suchej mgły z bardzo małymi cząsteczkami. Stosowany w urządzeniu preparat dezynfekujący lerasept, na bazie nadtlenku wodoru o działaniu bakterio, wiruso oraz grzybobójczym, zapewnia zmniejszenie obciążenia mikrobiologicznego i wirusowego wewnątrz miejsc publicznych.

Dezynfekcja przedszkoli i szkół na terenie gminy Piaseczno

– Stosowany środek działa nie tylko na wirusa SARS-COV-2, ale również na inne zarazki i wirusy pojawiające się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Mam nadzieję, że te zabiegi pozwolą na ograniczenie zachorowalności wśród przedszkolaków, uczniów oraz personelu naszych placówek oświatowych – mówi wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.

źródło: UMiG Piaseczno www.piaseczno.eu