CEM Piaseczno Szkoła w Chmurze Microsoft

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie (CEM Piaseczno) zdobył tytuł „Szkoły w Chmurze”, czyli wyróżnienie za bycie innowacyjną placówką, wykorzystującą najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji.

Dyrektor placówki i nauczyciele uwierzyli w edukacyjną potęgę sieci, gdyż Internet jest wielką chmurą wiedzy. Szkoła w chmurze  – czyli w wirtualnej przestrzeni – to system motywacji, pomysłów i narzędzi, dzięki którym uczniowie i nauczyciele uczą się na odległość, przekazują wiedzę i korzystają z zamieszczonych materiałów edukacyjnych. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie już w marcu 2020 roku, gdy wszystkie szkoły przeszły na zdalne nauczanie, był gotowy do używania narzędzi Teams, które umożliwiają przeprowadzenie lekcji na odległość.

W związku z bardzo dużą aktywnością wirtualną i ciekawymi rozwiązaniami trzy nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie otrzymały odznaki globalnego programu “Microsoft Innovative Educator Expert” na rok szkolny 2020/2021: Dyrektor Pani Wioletta Grochowicz, Pani Anna Maksymiuk i Pani Agnieszka Danielewicz. Tym samym zostały uznane za nauczycielki pobudzające kreatywność swoich uczniów poprzez przemyślaną integrację technologii, dzięki pracy z narzędziami Microsoft.

więcej informacji: UMiG Piaseczno www.piaseczno.eu