Przebudowa Jana Pawła II w Piasecznie

17 listopada 2020 roku Starostwo Powiatowe rozpocznie przebudowę powiatowej części ulicy Jana Pawła II w Piasecznie. Odcinek od ul. Dworcowej do Żytniej zostanie zamknięty, a między Żytnią a torami wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Prace mają potrwać do 30 listopada.

Na powiatowej części ulicy Jana Pawła II – od torów do Dworcowej, powstanie m.in. nowa nawierzchnia, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, zatoka autobusowa. Zostanie rozbudowana sygnalizacja świetlna. Posadzone zostaną również drzewa i krzewy.

Od 17 listopada odcinek od ul. Dworcowej do ul. Żytniej wyłączony zostanie z ruchu, natomiast od ul. Żytniej do torów wprowadzony będzie ruch wahadłowy – prace podzielone zostały na dwa etapy, każdy po zajęciu jednego pasa ruchu. Ruch sterowany będzie wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Z uwagi na prowadzone prace ruch w relacji Żytnia – Orężna (skręt w lewo z Żytniej jadąc od Nadarzyńskiej) zostanie wyłączony z użytkowania. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Nadarzyńska – Wojska Polskiego – Jana Pawła – Jarząbka – Żytnia. Prace mają potrwać do grudnia 2020 roku.

Inwestycje współfinansuje Gmina Piaseczno w kwocie 1 150 000 zł.