Społeczny ogródek warzywno-ziołowy na placu zabaw przy ul. Fabrycznej

W tym roku ponownie na placu zabaw przy ul. Fabrycznej w Piasecznie zaczął funkcjonować społeczny ogródek warzywno-ziołowy.

Jest to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, gdzie każdy może obserwować, dotykać i uczyć się jak wyglądają i rosną, w formie naturalnej, rośliny powszechnie wykorzystywane w codziennym życiu. Ogród jest pełen, różnych ziół i warzyw, jak: buraki, dynia, pietruszka, majeranek, truskawki, jeżyna, kolendra, mięta, melisa, szałwia lekarska, pigwa, szczypiorek, fasola, cebula i wiele innych opisanych tabliczkami.

Zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w porządkowaniu i utrzymaniu ogrodów społecznych. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi i nauczenie ich nowych rzeczy. Dzięki rodzinnej aktywności w ogrodzie maluchy lepiej zrozumieją, skąd się biorą warzywa i owoce oraz jak w prosty sposób można dbać o środowisko.

Spędzając czas w ogródku można zbierać dojrzałe owoce, podlewać rośliny wodą, odchwaszczać roślinki pod nadzorem dorosłego, sadzić własne warzywa i zioła.

źródło informacji UMiG: piaseczno.eu