Planowany remont ul. Dworcowej i zmiany trasy autobusu linii 709

W najbliższym czasie gmina będzie realizować dwie bardzo ważne inwestycje drogowe m.in. rozpoczną się roboty na ul. Dworcowej, na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. W związku z pracami prowadzonymi na trasach przejazdu autobusów, konieczne będzie wprowadzenie okresowych zmian w transporcie publicznym m.in. trasy autobusu 709.

Linia 727 zmieni trasę w centrum

Planowane od 16 czerwca 2021 roku roboty drogowe w ul. Puławskiej spowodują zmianę trasy 727, która wjedzie do Piaseczna bezpośrednio ul. Puławską omijając przystanek „Kusocińskiego 01”.  W kierunku Warszawy autobusy 727 z ul. Warszawskiej skręcą w ul. Chyliczkowską i dalej pojadą ulicami Jana Pawła II i Wojska Polskiego do ul. Okulickiego. Szczegóły zmian będą opublikowane w komunikacie ZTM na stronie www.wtp.waw.pl.

709 dojedzie do targowiska

Na przełomie czerwca i lipca 2021 roku, w kolejnym etapie prac czasowo zlikwidowany zostanie przystanek „Szkolna 01″. W tym samym okresie rozpoczną się również roboty w ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. W związku z tym wszystkie autobusy linii 709, zarówno te, które obecnie kończą trasę na przystanku “Szkolna 01”, jak i te dojeżdżające do dworca PKP, zostaną skierowane na tymczasowy przystanek przy ul. Żytniej, w sąsiedztwie targowiska. Z zatoki przy ul. Żytniej linia 709 w kierunku Warszawy pojedzie ulicami Nadarzyńską i Dworcową, a dalej podstawową trasą przez ul. Jana Pawła II i ul. Wojska Polskiego.

W etapie całkowitego zamknięcia ul. Puławskiej autobusy 709 będą kursowały w obu kierunkach ulicą Wojska Polskiego.

Po zakończeniu prac na ul. Puławskiej (planowany termin to połowa sierpnia), przystanek “Szkolna 01” będzie funkcjonował jak obecnie, czyli z tego przystanku będzie można udać się linią 709 w kierunku Warszawy, a co drugi kurs 709 dojedzie na ul. Żytnią.

Ze względu na lokalizację tymczasowego przystanku w ul. Żytniej, w bezpośrednim sąsiedztwie targowiska, prosimy kierowców o szczególną uwagę i przestrzeganie oznakowania wprowadzającego czasową organizację ruchu w tym terenie.

Więcej informacji: Zmiany w transporcie publicznym w związku z przebudową dróg.