Wieczorne patrole Straży Miejskiej i Policji w Piasecznie w godz. 16.00-24.00

W celu poprawy bezpieczeństwa na terenie Piaseczna powstały patrole mieszane składające się z funkcjonariuszy‍ Straży Miejskiej oraz Policji. Patrole działają w godzinach 16.00-24.00.

Obszarem działania patroli jest m.in.: Park Miejski, parkingi i skwery, targowisko miejskie, okolice Decathlonu, skwer Kordiana w Gołkowie. Wspólne patrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa w okresie wieczornym, w tym ukierunkowane są na kontrolę spożywania alkoholi w miejscach publicznych – parki i skwery, przeciwdziałanie drifftowaniu na ulicach Piaseczna, inne zdarzenia zgłaszane przez mieszkańców.

Straż Miejska stale kontroluje zatoki autobusowe na terenie miasta, parkowanie w tym miejscu karane jest mandatem karnym w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym. Teren dworca PKP w Piasecznie jest stale obserwowany przez monitoring miejski. W obrębie dworca są ustawione znaki B1 – zakaz wjazdu, łamanie tego przepisu karane jest mandatem karnym do 500 zł oraz 5 punktów karnych.

Ze względu na zamkniętą ulicę Dworcową na odcinku od Nadarzyńskiej do Dworca PKP ruch samochodowy możliwy jest przez ulicą Towarową. Na ul. Towarowej wydzielona jest ścieżka dla pieszych. Niestety samochody parkują częściowo na tej ścieżce. Apelujemy o przestrzeganie przepisów prawa. Parkowanie w tym miejscu zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym.

źródło informacji: Hanna Kułakowska-Michalak
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=208096234654744&id=100063631058378