Ostatnie prace na ul. Dworcowej

Kończy się przebudowa ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników. Gmina Piaseczno poprawi też nawierzchnię odcinka drogi do ul. Sienkiewicza wraz z przejazdem kolejowym. Autobusy linii 709 wrócą na pętlę przy dworcu PKP.

Prace drogowe przy przebudowie kolejnego odcinka ul. Dworcowej dobiegają końca. W obecnym etapie prac zostało wykonane odwodnienie drogi wraz z montażem ogromnego zbiornika retencyjnego, który przejmie wody opadowe z ulicy i dalej zrzuci je do Kanału Perełki w ilości określonej w pozwoleniu wodno-prawnym. Droga zyska też ścieżkę rowerową i chodnik po zachodniej stronie ulicy oraz nową nawierzchnię jezdni.

W związku z tymi pracami należy spodziewać się utrudnień w ruchu na odcinku od ul. Sienkiewicza aż do obecnie przebudowywanego fragmentu ul. Dworcowej. Prace mają być prowadzone w dniach 11-12 października 2021 r.

Autobusy 709 i L39 dojadą do dworca

Pod koniec przyszłego tygodnia ul. Dworcowa będzie już przejezdna. Od soboty 16 października autobusy linii 709 będą ponownie dojeżdżać do pętli przy dworcu PKP (kursy, które obecnie jadą na ul. Żytnią). Do dworca PKP pojadą również nową trasą autobusy linii L39. Szczegółowe informacje na temat kursowania tej linii przekażemy w odrębnym komunikacie po opublikowaniu rozkładu jazdy przez ZTM.

źródło: piaseczno.eu