Autobus 709 oraz linie L wrócą na ul. Dworcową w Piasecznie

Gmina Piaseczno wystąpiła do ZTM o przywrócenie kursowania linii 709 ul. Dworcową do PKP Piaseczno już od 16 października. Na ulicę Dworcową wrócą też linie L23, L24, L25 i L39. Trasa L39 ulegnie zmianie.

Pod koniec tygodnia ul. Dworcowa będzie już przejezdna. Gmina wystąpiła do ZTM o przywrócenie kursowania co drugiego kursu autobusów linii 709 przez ul. Dworcową do PKP Piaseczno już od 16 października. Jednocześnie na ul. Dworcową wrócą trasy linii L23, L24, L25 i L39. Autobusy L-1 i L-3 dojadą do dworca PKP ul. Towarową, ale L-1 odjedzie w kierunku Lesznowoli już przebudowaną ul. Dworcową.

Zmianie ulegnie również końcowy fragment trasy linii L39. Z dworca PKP L39 pojedzie w ul. Sienkiewicza i dalej ulicami Kościuszki, Ks. Janusza I Starego, 1 Maja, Al. Kalin, Szpitalną na kraniec “Piaseczno-Szpital 02”. Powrót będzie przebiegał podobną trasą, z przejazdem przez ul. Gerbera od ul. Ks. Janusza I Starego do ul. Sienkiewicza.

Na grafice mapa przebiegu linii L39
Na grafice mapa przebiegu linii L39

Szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu poszczególnych linii pojawią się w komunikatach opublikowanych przez ZTM na www.wtp.waw.pl.

foto główne z autobusem 709: Marcin Borkowski / UMiG Piaseczno