Miejskie Parkingi Płatne w Piasecznie

Rusza System Miejskich Parkingów Płatnych. W pierwszej kolejności odpłatność za postój zacznie obowiązywać na trzech parkingach w samym centrum Piaseczna tj.: obok sądu, przy ul. Zgoda oraz przy ul. Puławskiej 5.

Stawki opłat nie są wysokie. Identycznie jak w Strefie Płatnego Parkowania będzie można skorzystać z bezpłatnych 45 minut. Płatne parkowanie będzie obowiązywało w godzinach 8.00-18.00. Za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł, a bilet dzienny kosztuje 10 zł. W przypadku korzystania z parkingu codziennie na czas pracy, warto zdecydować się na wykupienie abonamentu tygodniowego za 40 zł lub miesięcznego za 80 zł dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oraz 100 zł dla pozostałych użytkowników.

Oznacza to koszt 4 lub 5 zł za dzień pracy, a z pewnością miejsce parkingowe w sąsiedztwie miejsca pracy znaleźć będzie znacznie łatwiej. Abonamenty miesięczne, podobnie jak bilety godzinowe, dobowe czy tygodniowe będzie można łatwo kupić w parkomacie. W przypadku tygodniowych i miesięcznych płatność będzie można zrealizować tylko kartą. Opłaty można realizować również korzystając z aplikacji mobilnej. Jest to duże ułatwienie, ponieważ nie musimy zakładać z góry na jak długi czas potrzebujemy opłacić czas parkowania i nie musimy pobierać biletu.

Bilet parkingowy powinien znajdować się za szybą samochodu (również tzw. zerowy na bezpłatne 45 minut), warto jednak pamiętać, że jeśli prawidłowo wpisaliśmy nr rejestracyjny pojazdu, kontrolujący będą mieli taką informację w systemie, więc jeśli w przypadku biletu długookresowego zapomnimy któregoś dnia zostawić go w widocznym miejscu, nie powinno być problemu, aczkolwiek bilet, jako potwierdzenie uiszczenia opłaty, należy zachować do końca jego ważności.

Alternatywą jest korzystanie z oddalonych o kilkaset metrów parkingów bezpłatnych. Takie miejsca znajdą Państwo na parkingach przy ulicach: Nadarzyńskiej, Kniaziewicza, Jana Pawła II, Kilińskiego, Młynarskiej czy na tyłach Parku Miejskiego obok Poniatówki, a także na ulicach Królewskie Lipy, Zgoda czy Młynarska.

Więcej informacji: piaseczno.eu

Miejskie Parkingi Płatne w Piasecznie
Miejskie Parkingi Płatne w Piasecznie