Przebudowa ul. Nadarzyńskiej na odcinku od ul. Dworcowej do Żytniej w Piasecznie

Gmina Piaseczno informuje, że w poniedziałek 28 marca 2022 roku rozpocznie się przebudowa ul. Nadarzyńskiej na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Żytniej. Fragment drogi zostanie wyłączony z ruchu.

Od 28 marca 2022 r. w związku z rozpoczynającą się modernizacją ulicy Nadarzyńskiej firma Falbruk wprowadza czasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu ul. Nadarzyńskiej na odcinku od ulicy Dworcowej (bez skrzyżowania) – Żytnia (ze skrzyżowaniem). Objazd do ul. Żytniej będzie prowadził ulicami Dworcową i Jana Pawła II. Do Targowiska Miejskiego oraz Punktu Spotkań dla obcokrajowców poszukujących pracy można również dojechać ulicą Towarową.

Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę drogi, w ramach której zyska ona odwodnienie, chodniki, ścieżkę pieszo-rowerową, pas zieleni, przejścia dla pieszych i oświetlenie. W pierwszym etapie prac przestawiane będą kolidujące z inwestycją ogrodzenia oraz prowadzone będą roboty sanitarne.

Gmina Piaseczno pracuje również nad rozwiązaniem, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej.

źródło: UMiG Piaseczno piaseczno.eu