Ścieżka rowerowa na ul. Dworcowej

Trwają prace przy budowie drogi dla rowerzystów na ostatnim fragmencie ulicy Dworcowej – od al. Lotników do ul. Sienkiewicza.

W ubiegłym roku, podczas przebudowy ulicy Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników powstał ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ul Dworcowej. W związku z tym, że z projektowaniem przebudowy ostatniego odcinka ul. Dworcowej czekamy na uchwalenie nowego planu miejscowego oraz projekt przebudowy ul. Sienkiewicza, postanowiliśmy wykonać tymczasową ścieżkę rowerową, która pozwoli rowerzystom na bezpieczny dojazd do dworca zarówno od strony ul. Jana Pawła II, jak i ul. Sienkiewicza. Stary zniszczony chodnik po wschodniej stronie drogi został już zastąpiony asfaltową ścieżką.

To jednak nie koniec prac. Dzięki oznakowaniu poziomemu droga dla rowerów zostanie przedłużona do wybudowanej w ubiegłym roku ścieżki. W ramach poprawy bezpieczeństwa w sąsiedztwie dworca PKP zostanie wyznaczone nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów w rejonie skrzyżowania z ul. Towarową. Ułatwi to również pasażerom wysiadającym na przystanku końcowym przed ul. Towarową dojście do stacji kolejowej. Doświetlimy również od strony wschodniej przejście dla pieszych przy budynku dworca PKP.

W planach jest również montaż wiat rowerowych w sąsiedztwie dworca.

Źródło informacji: piaseczno.eu