Od 4 lipca rusza trzeci etap przebudowy Sienkiewicza w Piasecznie

Od 4 lipca 2024 roku rusza kolejny etap przebudowy ulicy Sienkiewicza, na odcinku od ul. Dworcowej do al. Kasztanów. Objazdem przez aleję Kalin pojadą również autobusy 727 oraz linie lokalne L.

Najpierw zamknięta zostanie ulica na odcinku, po którym dotychczas kursowały tylko autobusy –  od ul. Dworcowej do al. Kasztanów. Z tego powodu konieczne jest skierowanie pojazdów WTP na objazd, tak jak kierowane były samochody osobowe.

Autobusy linii 727 oraz L-2L-5L12L13L17L19L32 i L52 pojadą dwukierunkowo ulicami Szpitalną, al. Kalin i al. Kasztanów. Jednocześnie nie dojadą do dworca kolejowego w Piasecznie.

Na objeździe będą obowiązywać tymczasowe przystanki „na żądanie”:

  • Kolejka Piaseczyńska 52 i 55 – przy ul. Sienkiewicza za skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego,
  • Szpital 51 i 53 – przy ul. Szpitalnej w rejonie ul. S. Sieklickiego,
  • Czeremchowa 51 i 52 – przy al. Kasztanów w rejonie ul. Czeremchowej i Grabowej.

Następnie, po kilku dniach zaczną się dalsze prace na skrzyżowaniu ul. H. Sienkiewicza z Dworcową. Z tego powodu również autobusy linii L-3L23L25 i L39 będą kursowały inaczej.

Niebieskie pojazdy linii L23 i L25 zostaną wycofane z Dworcowej i skierowane ul. Wojska Polskiego, z kolei L39 ominą zamknięte skrzyżowanie ulicami Nadarzyńską i Wojska Polskiego. Ruszające spod dworca autobusy linii L-3 pojadą ul. Dworcową i Nadarzyńską.

Na czas zmian uruchomimy tymczasowe przystanki „na żądanie”:

  • Nadarzyńska 52 – przy ul. Nadarzyńskiej za skrzyżowaniem z ul. M. Mochnackiego,
  • Nadarzyńska 53 – przy ul. Nadarzyńskiej za skrzyżowaniem z ul. Dworcową.

Podczas trwania objazdów, autobusy będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy.

Od 9 lipca 2024 roku wykonawca planuje z kolei rozpocząć prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu z ul. Dworcową, wobec czego skrzyżowanie to zostanie zamknięte dla ruchu.

źródło zdjęcia głównego i informacji o zmianach: wtp.waw.pl