Pół wieku wspólnej drogi! Jubileusz Złotych Godów w Piasecznie

14 maja 2026 roku w Domu Kultury w Piasecznie świętowaliśmy jubileusz, który jest dowodem na to, że prawdziwa miłość, wzajemny szacunek i cierpliwość potrafią przetrwać próbę czasu.

Swoje Złote Gody, czyli okrągłe 50-lecie pożycia małżeńskiego, obchodziły pary z terenu naszej gminy. To dla nas wszystkich wzór do naśladowania oraz piękny fundament naszej lokalnej społeczności.

Zasłużone odznaczenia państwowe

Uroczystego uhonorowania naszych wspaniałych jubilatów dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piasecznie Katarzyna Wypych.

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyli oni parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP.

Oprócz tych wyjątkowych odznaczeń, małżonkowie otrzymali od gminy Piaseczno: pamiątkowe dyplomy, bukiety kwiatów oraz kosze upominkowe pełne serdeczności i słodkości.

Wzruszająca oprawa i chwile radości

Całe wydarzenie miało niezwykle uroczystą, a zarazem ciepłą oprawę. O profesjonalne poprowadzenie uroczystości zadbała Anna Grzejszczyk z Biura Promocji i Kultury z UMiG Piaseczno.

Głównym punktem programu artystycznego był występ solistki Weroniki Borkowskiej, która swoim głosem uświetniła to popołudnie. Na gitarze przygrywał jej Krzysztof Rukat. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego toastu, któremu towarzyszył doniosły marsz weselny Mendelssohna (grany przez przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej). Wisienką na torcie był tort przygotowany specjalnie na cześć naszych świętujących par.

Filmowa relacja z wydarzenia przygotowana przez biuro BPK:

Podziękowania dla organizatorów

Sukces tego wydarzenia to zasługa wielu osób, które włożyły serce w jego przygotowanie. Część artystyczną zorganizowało Centrum Kultury w Piasecznie, natomiast nad sprawną koordynacją całości oraz uwiecznieniem tych pięknych chwil na fotografiach czuwali niezawodni pracownicy Biura Promocji i Kultury z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Dziękuję Wam za stworzenie tak rodzinnej i godnej atmosfery!

Gratulacje dla małżeństw

Wszystkim parom świętującym Złote Gody składam najserdeczniejsze gratulacje. Jesteście dumą Piaseczna! Życzę Wam kolejnych lat w zdrowiu, miłości, otoczeniu bliskich oraz niesłabnącej pogody ducha. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam powody do radości.

Katarzyna Wypych