Zmiany w transporcie publicznym na terenie gminy Piaseczno

Od 25 stycznia 2021 roku będą duże zmiany w transporcie publicznym na terenie gminy Piaseczno, m.in.: przywrócony będzie co drugi kurs 709 do dworca PKP Piaseczno.

Najważniejsze z przygotowanych rozwiązań to:
• przywrócenie co drugiego kursu 709 do dworca PKP Piaseczno
• wydłużenie trasy L13 do Góry Kalwarii w wybranych, wariantowych kursach
• nowa linia L23 obsługująca odpowiednio Żabieniec, Siedliska i Chylice
• zmiana trasy L24 przez Jastrzębie i Konstancin do Chylic (wydzielone kursy wariantowe dojadą do Chylic, zawrotka na rondzie przy ul. Sielskiej, są to kursy specjalnie wydłużone dla obsługi Szkoły Podstawowej w Chylicach)
• wydłużenie linii L32 obsługującej połączenia z Grochowej przez Bogatki, Chyliczki do Chylic
• nowa linia L52 z Grochowej, Łbisk do Piaseczna i dalej przez Chyliczki do Chylic
• zmiana trasy linii L39, która zapewni obsługę komunikacyjną osiedli przy ul. Jarząbka i dowiezie pasażerów do Szpitala św. Anny w Piasecznie
• likwidacja wszystkich linii P, czyli P1, P2, P3
• linie P1 i P3 zostaną zastąpione przejazdem linii L39
• linia P2 zostanie zastąpiona przejazdem linii L23 ze wsparciem linii L24 na przystanku Mostowa 02. (dot. obszaru Żabieńca)

Trasy pozostałych linii L-2, L-5, L12, L25 nie ulegają zmianom.

Tymczasowe trasy objazdowe
Trwające roboty budowlane w ul. Księcia Janusza I Starego w Piasecznie oraz w ul. Dworskiej w Chylicach wymusiły dla części linii tymczasowe trasy objazdowe, które zostaną zmodyfikowane w chwili zakończenia poszczególnych inwestycji drogowych. Wszystkie zmiany uwidocznione są na planszach dla poszczególnych linii.

Nowe rozkłady jazdy około 21 stycznia
Powyższe zmiany wprowadzają nowe, skoordynowane w miarę możliwości rozkłady jazdy dla wszystkich linii. Te rozkłady jak i mapy tras pojawią się na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego www.wtp.waw.pl prawdopodobnie w czwartek, 21 stycznia. Przewiduje się możliwość korekt tych rozkładów – będziemy analizować uwagi pasażerów i ewentualne zmiany w rozkładach jazdy będą mogły być wprowadzone w pierwszej połowie lutego br.

Linie L bezpłatne dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca
Gdy tylko umowa między Gminą Piaseczno a ZTM zostanie podpisana, posiadacze Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów liniami L tzw. “prażmowskimi” czyli L17 i L19 oraz (na zasadach wzajemności) mieszkańcy gminy Prażmów będą mogli jeździć nieodpłatnie naszymi wszystkimi liniami L. Wzajemnie honorowana będzie Prażmowska i Piaseczyńska Karta Mieszkańca. Lista „elek” z bezpłatnym przejazdem dla posiadaczy PKM wyglądać wtedy będzie następująco: L2, L5, L12, L13, L17, L19, L23, L24, L25, L32, L39, L52. Dokładny termin rozpoczęcia honorowania bezpłatnych przejazdów w liniach L17 i L19 podamy w oddzielnym komunikacie.

Grafiki na stronie: transport publiczny w Piasecznie.