Mobilna wersja Karty Mieszkańca

Już jest! Nowa, mobilna wersja Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Od połowy listopada 2020 r. w sklepie Google Play dostępna jest aplikacja zastępująca tradycyjną, plastikową wersję karty. Na platformie App Store aplikacja czeka na akceptację publikacji.

Aplikacja pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oraz Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny, w tym z bezpłatnych przejazdów liniami L, zniżek w Centrum Kultury, na basenie czy w sieci handlowej partnerów karty. Z pomocą aplikacji bez problemów skorzystamy również z usług Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

Elektroniczna wersja Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca została stworzona z myślą o wygodzie mieszkańców. Większość z nas i tak na co dzień korzysta ze smartfona, więc taka karta jest zawsze pod ręką. Oprócz tradycyjnej roli potwierdzenia faktu bycia mieszkańcem oferuje szereg funkcjonalności w codziennym funkcjonowaniu w mieście. W aplikacji można m.in. wyświetlić przysługujące nam zniżki i rabaty wraz z ich datą ważności, wyświetlić kod kreskowy do wczytania w urządzeniach weryfikacyjnych, skorzystać z mechanizmu wypożyczania rowerów miejskich czy dokonać płatności za parkowanie w strefach płatnych.

Ponadto w głównym menu aplikacji znajduje się planer podróży, który po wpisaniu przystanku początkowego i końcowego wskaże nam, jak najwygodniej i najszybciej dotrzeć do celu. Mobilna karta zapewni nam również dostęp do aktualnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej oraz pokaże na mapie, gdzie znajduje się autobus, na który czekamy. Dopełnieniem wszystkich funkcjonalności jest bieżący dostęp do aktualności z gminy.

Gdy zauważymy coś niepokojącego, w łatwy sposób będzie można skorzystać z wbudowanego komunikatora wiadomości i przesłać zgłoszenie, które trafi wprost do urzędu. Obecnie dostępne opcje przewidują zgłoszenia dotyczące komunikacji lub ogólne powiadomienie urzędu. Tą drogą urząd będzie mógł też udzielić nam odpowiedzi.

Więcej informacji: Mobilna Karta Mieszkańca

Mobilna wersja Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca