Infrastruktura dla rowerzystów przy ul. Puławskiej w centrum Piaseczna

W czerwcu 2021 roku rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Puławskiej w Piasecznie. Po wakacjach mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury dla rowerzystów i pieszych.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym powstanie pas rowerowy na odcinku od ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ulicami Szkolną i Młynarską. Drugi etap jest bardziej skomplikowany i obejmuje szerszy zakres prac. Oprócz wykonania pasa rowerowego na jezdni wykonawca przebuduje też całą wschodnią stronę ulicy. W tym miejscu powstanie szeroki chodnik z wydzieloną ścieżką rowerową. Ruch pieszych i rowerzystów będzie oddzielony pasem zieleni. Przy ul. Puławskiej pojawią się też nowe drzewa, a na spacerowiczów będą czekały estetyczne ławki.

Cała inwestycja ma się zakończyć w sierpniu. Projekt jest elementem budowy nowej infrastruktury rowerowej dla mieszkańców, która powstaje przy wynoszącym 6 mln złotych dofinansowaniu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Przebudowa ulicy Puławskiej będzie kosztowała ok. 3 mln zł.

Harmonogram prac:
I etap – odcinek Okulickiego – Warszawska
7.06. – 21.06.2021 – 2 tygodnie
II etap – odcinek Szkolna – Chyliczkowska (strona zachodnia)
21.06. – 5.07.2021 – 2 tygodnie
III etap – odcinek Szkolna – Chyliczkowska (strona wschodnia)
5.07. – 26.07.2021 – 3 tygodnie
IV etap – całkowite zamknięcie ul. Puławskiej od ul. Szkolnej do Chyliczkowskiej, wraz ze skrzyżowaniem Szkolna – Młynarska – Puławska
26.07. – 16.08.2021 – 3 tygodnie

Więcej informacji: Miasto przyjazne dla pieszych i rowerzystów.