System informacji pasażerskiej

Rusza system informacji pasażerskiej na przystankach w Piasecznie. Pasażerowie mogą już sprawdzić kiedy przyjedzie autobus, na który czekają. Na dworcu PKP w Piasecznie pojawił się ekran z informacją o czasie odjazdu poszczególnych linii.

Dotychczas mieszkańcy mogli sprawdzić lokalizację autobusów dzięki Mobilnej Karcie Mieszkańca lub specjalnym aplikacjom. Teraz uzyskanie informacji o tym jak daleko jest nasz autobus i kiedy można się go spodziewać, będzie znacznie łatwiejsze.

Ekrany, pylony i moduły NFC. W ostatnich dniach rozpoczęła się instalacja urządzeń systemu informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych na terenie Gminy Piaseczno. W tej chwili pasażerowie oczekujący na autobus na przystanku przy dworcu PKP w Piasecznie, mogą już śledzić na ekranie zainstalowanym w hali dworca trasę autobusów w czasie rzeczywistym.

Nowoczesny pylon z informacją o czasie przyjazdu poszczególnych linii pojawi się również na zewnątrz budynku. Obecnie na wszystkich gminnych przystankach instalowane są czujniki NFC. Pozwolą one każdemu posiadaczowi smartfonu wyposażonego w moduł NFC odczytać informację o lokalizacji autobusu. Wystarczy tylko zbliżyć nasz telefon do nadajnika umieszczonego na przystanku.

Więcej informacji: system informacji pasażerskiej w Piasecznie.