Przebudowa ulicy Sienkiewicza w Piasecznie

Starostwo Powiatowe w Piasecznie rozpoczyna przebudowę ulicy Sienkiewicza w Piasecznie. Prace podzielone zostały na etapy.

Pierwszy z nich rozpocznie się 18 kwietnia 2024 roku i zostanie zamknięty dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ulicą Dworcową, do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego i Gerbera. Wyłączony zostanie z ruchu ten odcinek drogi z zachowaniem przejazdu przez te skrzyżowania. W związku z tym, zmianie ulegną trasy linii autobusowych, dlatego proszę śledzić informacje publikowane na stronie internetowej www.wtp.waw.pl.

Rusza przebudowa i zamknięcie ul. Sienkiewicza w Piasecznie. Objazdy będą wytyczone zgodnie z mapą poniżej ulicami: Wojska Polskiego – Nadarzyńska – Dworcowa oraz Gerbera – Księcia Janusza I starego – 1 Maja – al. Kalin – al. Kasztanów.

Przebudowa ul. Sienkiewicza - objazdy
Przebudowa ul. Sienkiewicza – objazdy

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Piasecznie, roboty budowlane na tym odcinku obejmą: wymianę nawierzchni, przebudowę chodnika po południowej stronie, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów do posesji, wytyczenie pasów rowerowych po obu stronach.

Kolejne etapy przebudowy ul. Sienkiewicza to:
– przebudowa ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Pomorską do ul. Dworcowej (bez skrzyżowania)
– budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z Sienkiewicza
– budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Sienkiewicza

Wykonawcą inwestycji jest firma Falbruk.

foto główne wykonane z drona: paseczno.eu

KOMUNIKAT WTP:

Podczas prac zmienią się trasy linii podmiejskiej 727 oraz wielu lokalnych: L-2, L-3L-5L12L13L17L19L23L25L32L39 i L52.

Autobusy pominą ul. T. Kościuszki (do H. Sienkiewicza), J. Kilińskiego oraz J. Sierakowskiego (do wyjazdu z pętli). Przez ul. Dworcową i Jana Pawła II skierujemy linie:  L-2L-5L12L13L17L19L32 i L52. Razem z nimi pojedzie 727, które w stronę Warszawy skręci w ul. Wojska Polskiego, bez przejazdu przez centrum Piaseczna.  Z kolei autobusy linii L23L25 i L39 pojadą przez ul. Wojska Polskiego, bez możliwości dojazdu pod dworzec.

Podczas prac obowiązywać będą zmiany przystankowe oraz zmieni się rozkład jazdy.

Zmiana trasy autobusów w związku z przebudową ul. Sienkiewicza w Piasecznie
Zmiana trasy autobusów w związku z przebudową ul. Sienkiewicza w Piasecznie

Powiązane tematycznie: Drugi etap prac remontowych na ulicy Sienkiewicza w Piasecznie.