Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej w Piasecznie

W Piasecznie powstanie Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej oraz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Inwestycję przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Obiekt powstanie na działce przy ul. Chyliczkowskiej 47 w Piasecznie, która została przekazana na ten cel przez Gminę Piaseczno.

25 kwietnia 2024 roku Powiat Piaseczyński otrzymał dofinansowanie na ten cel z Sejmiku Województwa Mazowieckiego (2,3 mln zł / PFRON). W ramach powstałego Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej będzie działać Warsztat Terapii Zajęciowej, który, dzięki prowadzonym terapiom, będzie aktywizował zawodowo osoby z niepełnosprawnościami m.in. poprzez aktywne włączenie ich w życie społeczne zapobiegając izolacji.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie podpisało umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na 2,3 mln zł dofinansowania
Starostwo Powiatowe w Piasecznie podpisało umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na 2,3 mln zł dofinansowania, foto piaseczno.pl

Na zdjęciu głównym znajduje się wizualizacja budynku Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, które powstanie przy ul. Chyliczkowskiej 47 w Piasecznie. Foto Starostwo Powiatowe.