List kandydatki na Radną Miejską do mieszkańców i sąsiadów

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi! W zbliżających się wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku jestem Państwa kandydatką do Rady Miejskiej w Piasecznie.

Dzięki Waszemu zaufaniu mogłam sprawować mandat radnej z naszego obszaru – mocno zurbanizowanego, zmotoryzowanego, o ogromnych potrzebach komunikacyjnych i z odczuwalnym brakiem terenów zielonych. Siłą rzeczy zadbanie o infrastrukturę drogową, stało się priorytetem mojej działalności.

W minionej kadencji udało się wyremontować wiele kluczowych dróg:
– ulicę Dworcową z całą infrastrukturą odwodnieniową, dzięki czemu nie dość, że jeździmy komfortowo, mamy ciąg pieszo-rowerowy to przede wszystkim czujemy się bezpieczni w momencie ulewnych opadów, na skrzyżowaniu ulic Nadarzyńskiej i Dworcowej zostało wybudowane rondo – wszystko by zwiększyć poziom bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców,
– ulica Nadarzyńska od Dworcowej do Towarowej zyskała nowe oblicze,
– ulica Towarowa z wielkiego bajora stałą się w pełni cywilizowaną ulicą z prawie setką tak bardzo potrzebnych przy dworcu PKP miejsc parkingowych,
– ulica Tukanów pobudowana częściowo w polu a teraz łącząca ulicę Jarząbka z ulicą Powstańców Warszawy wraz z przebudową skrzyżowania Tukanów – Powstańców Warszawy co pozwoliło rozładować korki przy wyjeździe z osiedli,
– remont alei Róż, ulic Sikorskiego i Marusarzówny również przyczynił się do poprawy komfortu życia mieszkańców osiedli tam położonych,
– na mój wniosek została zaprojektowana i przebudowana ulica Wiśniowa, wcześniej pełna dziur i niedoskonałości a dziś wygodny dojazd do ulicy Puławskiej.

Największą i najbardziej kosztowną inwestycją kubaturową na naszym terenie jest oddane do użytku w 2019 roku Centrum Edukacyjno-Multimedialne, które jest oczywiście siedzibą tak potrzebnej szkoły podstawowej i przedszkola, ale także biblioteki publicznej. Odbywa się w nim wiele imprez sportowych i kulturalnych. Miejsce to na zawsze zmieniło oblicze zachodniej części miasta. Patrząc na nowoczesny budynek CEMu widzimy zmodernizowany teren targowiska miejskiego, gdzie wielu z nas robi zakupy. W końcu możemy się po nim poruszać suchą nogą.

Najbardziej trafioną i jak się okazało nie mniej potrzebną inwestycją była budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ulicy Szkolnej, które okazało się prawdziwym centrum życia senioralnego w Piasecznie. Miejsce, gdzie realizowanych jest wiele wydarzeń z myślą o seniorach, zarówno dla klubów seniora jak i organizacji emeryckich i kombatanckich. Na miejscu funkcjonuje również biblioteka profilowana dla seniorów.

Ku końcowi zmierza remont Starej Plebanii, gdzie siedzibę będzie miało Muzeum Piaseczna, tam na trzech poziomach będzie ukazana historia naszego miasta a także remont byłej siedziby OSP na Puławskiej, gdzie z kolei będzie Muzeum Sztuki Współczesnej Józefa Wilkonia.

Udało się zorganizować teren zielony i miejsce wypoczynku u zbiegu ulic Jasińskiego, Grochowskiego, Bema i Krassowskiego, o co niełatwo wśród tylu bloków.

Pomimo tak wielu sukcesów, wiem jak wiele jest jeszcze do zrobienia, w kolejnej kadencji chciałabym:
– przebudować ulice Nadarzyńską i Jana Pawła II, są to obecnie ulice w najgorszym stanie na naszym obszarze, trwa opracowywanie koncepcji ulicy Nadarzyńskiej, myślę, że latem będziemy mogli pokazać Państwu pierwsze efekty przemyśleń projektantów,
– w porozumieniu ze wszystkimi wspólnotami mieszkaniowymi doprowadzić do ukończenia budowy Traktu nad Perełką, którego fragment od ulicy Żytniej do Dworcowej został wybudowany przy okazji budowy CEMu, a docelowo będziemy mogli nim dojść do Parku Miejskiego,
– na mój wniosek zostały zakupione dwie działki u zbiegu ulic Poniatowskiego i alei Lotników, gdzie planujemy urządzić teren zielony tak potrzebny w tym zabudowanym miejscu,
– kwestia remontu starej Mleczarni, przygotowany jest już konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji dla tego historycznego miejsca.

Zarówno sukcesy tej kadencji, jak też Państwa wsparcie i koncepcje, które omawiamy utwierdzają mnie w przekonaniu, że nasza lokalna społeczność nie jest „sypialnią Warszawy” – jesteśmy żywo zainteresowani naszą okolicą, trzeźwym okiem oceniamy zarówno realizowane inwestycje jak i przyszłe potrzeby. Pozytywny odbiór moich działań oraz merytoryczne dyskusje dają mi nie tylko poczucie dobrze spełnianego obowiązku, ale także przekonanie, że wspólnie możemy nadal z powodzeniem zmieniać na lepsze naszą Małą Ojczyznę. Dlatego ponownie ubiegam się o mandat radnej i proszę Państwa o głos w nadchodzących wyborach.

Startuję z 1 okręgu wyborczego. Znajdą mnie Państwo na 3 pozycji, na liście KKW Koalicja Obywatelska.

Dziękuję!
Katarzyna Wypych

Więcej informacji na mój temat znajdą Państwo na mojej stronie. Zachęcam do pobrania ulotki w wersji elektronicznej PDF: ulotka z informacjami skierowanymi do mieszkańców i sąsiadów.

Katarzyna Wypych - kandydatka do Rady Miejskiej w Piasecznie
Katarzyna Wypych – kandydatka do Rady Miejskiej w Piasecznie

REKOMENDACJE:

 

MICHAŁ KAMIŃSKI, WICEMARSZAŁEK SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

MICHAŁ KAMIŃSKI, WICEMARSZAŁEK SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Kasia jest merytoryczna, zorganizowana, odpowiedzialna, zawsze gotowa do pomocy – to wszystkie cechy jakie powinien posiadać dobry radny. Taką ją poznałem w mojej kampanii parlamentarnej i taką gorąco Państwu polecam!

Obejrzyj film ze wsparciem od Michała Tomasza Kamińskiego.

KINGA GAJEWSKA, POSŁANKA NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

KINGA GAJEWSKA, POSŁANKA NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Z Kasią współpracuję kilka lat, szczególnie w dziedzinie oświaty. Jej wiedza, determinacja oraz bogate doświadczenie w pracy na rzecz lokalnej społeczności pozwolą skutecznie reprezentować interesy mieszkańców. Zdecydowanie polecam Katarzynę Wypych, jako kandydatkę do Rady Miejskiej w Piasecznie.

 

PIOTR KANDYBA, POSEŁ NA SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

PIOTR KANDYBA, POSEŁ NA SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Znam Kasię od wielu lat i wiem, że jako radna jest zaangażowana w rozwiązywanie problemów mieszkańców Piaseczna oraz nieustająco dąży do poprawy jakości życia w naszym mieście. Szczerze rekomenduję Państwu kandydaturę Katarzyny Wypych do Rady Miejskiej.

Obejrzyj film ze wsparciem od Piotra Kandyby.

ANDRZEJ HALICKI, POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

W Radzie Miejskiej potrzebne są energiczne kobiety. Kasia Wypych jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na 3 pozycji. Głosujcie na Kasię.

Kilka słów wsparcia od Posła Parlamentu Europejskiego z naszego terenu Andrzeja Halickiego: